Tajemnica skorupek z krewetek

Strona Główna Fora Kuchnia Tajemnica skorupek z krewetek

Otagowano: , ,

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
      Opiekun forum

U nas w domu wszyscy, bez wyjątku, uwielbiamy „owoce morza”, a zwłaszcza krewetki. Dzisiaj zdradzę wam jeden z wielu sekretów mojej kuchni, nikomu dotychczas nie znany (…według mnie…), lecz powszechnie stosowany wśród profesjonalnych i renomowanych szefów.

Tak więc, kupiłaś świeże krewetki na uroczysty obiad.

Obierasz skorupki i co z nimi robisz? Nie wyglądają za apetycznie.

Oczywiście idą do śmietnika, tak? I to jest błąd!
      Ponieważ mają one niesamowite walory smakowe i zapachowe jako przyprawa do zup, sosów czy potraw owoców morza. Ale jak je przygotować? Nie może być prostszej metody. Rzuć je na blaszkę lub do żeliwnej patelni i włóż  do pieca na parę godzin w niskiej temperaturze, mniej więcej 120F-130F, 50C-55C aż cała woda z nich wyparuje i zrobią się pięknie różowo-czerwone.

Jak ostygną, przechowuj je w szczelnym słoiku. Gwarantuję, że przetrwają miesiące!

A teraz najlepsza część! Robisz zupkę rybną, sos do ryby czy innych owoców morza, wrzuć mała garstkę i to nada całej potrawie wyśmienity zapach i smak.

Uczestnik
      Magda CoulterMagda Coulter

A widzisz, a ja tego nie wiedziałam!  Na pewno spróbuję.

Opiekun forum

Na pewno nie będziesz żałować! Jak je dobrze wysuszysz w piekarniku przez parę godzin, dodają do wszystkiego super smak a przede wszystkim zapach. Niektórzy ludzie mielą je na proszek w młynku, ja wolę dodawać je w całości a potem je wyciągam.

Opiekun forum

Ciekawe co moja siostra na to?

Uczestnik
      BożenaBożena

,,,,żeby skorupki jajek pachniały czymkolwiek ,to bym tak robiła …bo krewetki to ciągle rarytas ,,,chyba że będą sprzedawać same skorupki z krewetek

Opiekun forum

A są w sprzedaży mrożone, w całości?

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.